Warsztaty artystyczne

[:pl]Raz na kwartał będziemy zapraszać Państwa pociechy na warsztaty tematyczne.
Wyruszymy m.in. do Chin, spotkamy się w jesiennym klimacie dojrzewających warzyw i owoców, będziemy wspólnie czekać na Gwiazdę wyczarowując ozdoby i stroiki.
Koszt warsztatów w ramach wejściówki do Wysp Leonarda.

Warsztaty dla szkół i przedszkoli

„Szpital Lali i Misia” to niezwykle zaaranżowane stanowiska warsztatowe.  Dzieci wcielają się w postać lekarza bądź pielęgniarki, gdzie udzielą pierwszej pomocy pluszakom. Podczas warsztatów dzieci poznają mnóstwo akcesoriów medycznych takich jak strzykawki, maseczki, stetoskop – będą mogły wzajemnie wsłuchać się w rytm bijącego serca, jak również dowiedzą się  do czego służy  srebrno-złota  szeleszcząca folia, dlaczego należy dokładanie myć ręce mydłem i skąd wiadomo, że ktoś potrzebuje pomocy.

operacjaopearcaj-iii

„Mały Ratownik” to program dla dzieci starszych. Zajęcia w przystępny sposób przekazują przydatną wiedzę dotyczącą zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci przećwiczą m.in. zasady postępowania podczas wypadku, zawiadomienie służb ratunkowych, przeprowadzenie zabiegów resuscytacji na fantomie, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej. Podczas scenki dramy wczują się w rolę zespołu reanimacyjnego służb ratunkowych. Podczas zabaw równocześnie wyczulamy dzieci na sytuacje potencjalne niebezpieczne i moderujemy prawidłowe  zachowania  podczas pobytu w placówkach służby zdrowia lub w sytuacjach nietypowych, jak wypadek czy omdlenie osoby dorosłej lub dziecka. Po odbyciu programu każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom „Małego Ratownika”.

W ofercie Wysp Leonarda znajdują się również warsztaty z „suchym lodem”. Dzieci moderowane przez animatora poznają tą niezwykłą substancję podczas ekscytujących eksperymentów, w których czynnie biorą udział.  Będziemy zatem barwić „suchy lód”, tworzyć bańki oraz biały dym a przede wszystkim dowiemy się czym jest ta ciekawa substancja i gdzie jest wykorzystywana na co dzień.

Koszt realizacji wybranego warsztatu:  25 PLN/dziecko (w tym również 1.godzina zabawy
na Sali Zabaw przy realizacji programu w Wyspach Leonarda).[:en]Warsztaty artystyczne[:]